Лісовий садочок ВДНХ

Друзі, вітання, це звернення від Ярослава Коваленка, засновника Dixi.

Всіх запрошую на вересень 2021 року до нашого майбутнього лісового садочку на ВДНХ, де я буду весь рік одним з вихователів, а наша дитина – першим клієнтом 🙂

А тепер в деталях. Так як власна дитина ще не доросла до школи, прийшов час організовувати для неї садочок. В Києві їх є багато різних, але ось натрапив я на концепцію лісових садочків і вже не можу відірватись. Так як живе наша сім’я в районі Феофанії, то з вересня 2021 року ми хочемо відкрити невеличкий садочок на десь для 10 дітей в районі ВДНХ. Хто випадково зайшов на цю сторінку і не сильно розуміє, що таке лісовий садочок – гляньте відео, де в деталях розглядається лісовий садочок в Данії.

Лісовий садок – це місце, де діти перебувають на вулиці весь свій час, незалежно від погоди та пори року. На базі садочку є місце, де можна сховатися від негоди та зберігати зайві речі, матеріали та інструменти та використовувати для відпочинку за потреби, але місце це не опалюється. В деяких садочках це красиві вагончики, в деяких – щось на кшталт військових наметів. Нижче – фото з лісового садачку поблизу Хайдельбергу в Німеччині, який ми відвідували. У вересні 2019 року я був на чудовому семінарі, який організовували засновники лісового садочку Бум-Бу-Ру-Рум у Львові, що працює вже не перший рік на території одного з львівських парків. На тривалому семінарі Дзвінка і Таня детально розповідали про особливості роботи лісового садочку, і, сподіваюсь, вони ще пустять нас до себе в гості на якесь мікростажування. Ось гарний нарис про роботу їх садочку (з колоритними фото).

По конкретному баченні садочку:
1. Графік роботи – будні з 9 ранку до 16 вечора.
2. Їжа – в кожної дитини має бути своя, в ланчбоксах.
3. Весь час проводимо на вулиці. У випадку негоди – організуємо захист у вигляді або фургончику або великих наметів (як у львівських колег).
4. Формат роботи – найрізноматніші прогулянки по ВДНХ, Голосієвському лісу, Пирогово.
5. Відсутність академічної підготовки до школи! Окремо читати, писати рахувати ніхто вчити не буде – лише те навчання, яке відбувається органічно.
6. Творчість, пізнання природи, вільна гра, постійні експерименти, хованки, приготування їжі – ось наша освітня програма.
7. Щотижневі культпоходи та екскурсії – і по ВДНХ (адже там дуже багато різних цікавинок) і по різним цікавим місцям в місті (замовленим автобусом)
8. Запланована вартість разом з оплатою роботи запрошених гостей, необхідними матеріалами та ескурсіями (транспортом та вхідними квитками) – 8000 грн./місяць.
9. Можна без щеплень 🙂

Одним з вихователем буду я (працюю з дітьми вже з 2008 року, ходжу в походи з 2003 походи, але з дошкільнятами ще не працював). Думаю, було б добре, якби другим вихователем була б мама дитини, що теж буде ходити в лісовий садочок – зі знанням природи та досвідом роботи з дітьми. Контактуйте, якщо Ви і є та мама 🙂

На вересень 2021 роки я б хотів зібрати групу однодумців з дітьми 3-5 років для початку роботи. Нашому першому клієнту на 1 вересня буде 2 роки 8 місяців. Ми точно будемо відкриватися, навіть з групою в 4 чоловіки. Спробуємо домовитися з адміністрацією ВДНХ, щоб розміститися десь у них на території, якщо не вдасться – підшукаємо собі місце в Голосієвському лісі – з боку Пирогово. Якщо вам близька ідея лісового садочку і життя дітей на природі – давайте будемо знайомитись!