Початкова школа

Початкова школа працює у нас для дітей від 5 до 10 років, тобто з нульового до четвертого класу. Чим молодша дитина і чим менше часу вона в школі, тим більшу частину навчального процесу займає групова робота, щоб навчити базовим речам, які розвивають самостійність. В різновіковій групі займається до 10 дітей максимум. Загальну інформацію про організацію роботи в школі можна почитати тут.

Ключові моменти в житті молодшої школи:
1. Цікаві колективні справи. Ми намагаємося зробити шкільні будні дітей цікавими та насиченими – не садити їх бездумно за парти, а зробити їх життя в школі класним. На заняттях (не на всіх) ми випускаємо газети, ставимо літературні спектаклі по прочитаним текстам, переписуємося з дітьми з інших шкіл, записуємо аудіокниги та знімаємо короткометражні фільми і взагалі робимо багато цікавого. Реалізуючі саме такі проєкти, діти працюють за власними інтересами і паралельно вчаться базовій грамотності.
2. Самостійність. Крім колективної роботи, велика увага приділяється розвитку самостійності у дітей. Більшу частину блоку основних занять діти займаються самостійно по тих напрямах, які обрали для себе. Задача дорослих – показати можливості, чим можна займатися та що робити, а дітей – обрати і працювати. Вчитель виконує роль помічника – в ході уроку він працює з кожною дитиною індивідуально, допомагаючи в навчальному процесі. Діксі школа працює без обов’язкових домашніх завдань (як без будь-чого обов’язкового). Проте, якщо дитина не справилася з задачами на заняттях, залишки будуть занотовані до щоденника, щоб батьки могли орієнтуватися в навчанні дитини.
3. Правило 3+2. Загальноосвітня програма в Діксі займає лише три дні на тиждень. Інші два робочі дні ми повністю йдемо за інтересами дітей і займаємося разом з ними тим, що їм цікаво без будь-якої прив’язки до загальноосвітньої програми. Космос, роботи, динозаври, творчі проекти, будь-які екскурсії, доповіді дітей на теми, що їм цікаві, власні майстеркласи школярів (до речі, ми їх оплачуємо ведучим, якщо на заняття приходять 4 і більше дитини) – всьому цьому знаходиться час в ці два дні.

Інші деталі організації життя молодших школярів в школі:
1. Час роботи школи: ми працюємо з 9 ранку і до 19 вечора. Заняття по загальноосвітній програмі проходять з 10 ранку до 15 пообіду. З 15 до 16 – прогулянка на вулиці, з 16 до 17 – факультативи, а після 17 – вільний час.

2. Вчителі: по загальноосвітній програмі з молодшшими школярами працює один постійний вчитель. По додатковим заняттям – запрошуються додаткові майстри.

3. Харчування: 3-разове (кейтеринг – фірмою з ліцензією на дитяче харчування). Більшість дітей користуються своїм харчуванням (в школі є мікрохвильовка та холодильник)

4. Розмір групи: до 10 чоловік. Як правило – 8 дітей в групі.

5. Розвозка: відсутня

6. Атестат: діти оформлюються на систему екстернату офіційної приватної школи, де 2-3 рази на рік здають необхідні іспити (вчителі приїжджають до нас) та щороку отримують всі необхідні документи державного зразка.

7. Мова навчання: освітній процес відбується україньскою, поза його межами майстри спілкуються рідною мовою – російською чи українською. Діти можуть спілкуватися будь-якою комфортною для себе мовою і під час освітнього процесу. Хоча української ми їх все ж вчимо 🙂

8. Система оцінювання та контролю: оцінки в школі відсутні. Всі люди – різні і ми не вважаємо корисним порівнювати досягнення дітей з незрозумілою нормою чи успіхами оточуючих. Що стосується контролю, то щоденні досягнення дітей щоденно фіксуються в особистті щоденники. Таким чином, батьки завжди можуть знати успіхи сина чи дочки. Крім того, раз на півроку ми готуємо для батьків детальні звіти по прогресу дитини в школі – що нового вона навчилася в різних сферах життя.

9. Прогулянки та спорт: діти на вулиці щодня. В школах, як правило, поруч є достатньоо природи та майданчиків для прогулянок, чим ми і користуємося. Вони ж є і частковою заміною спорту, якому ми через обмеженість площі школи приділяємо менше уваги, ніж хочетсья – лише у вигляді факультативів танців та фізкультури.

10. Умови вступу: розуміння та прийняття батьками принципів школи та пробний день для дитини.

2 коментарі до Початкова школа

  1. Татьяна коментує:

    Здравствуйте, какая стоимость обучения в начальной школе?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *