Лісовий садочок Київ / ВДНГ

Друзі, вітання, це звернення від Ярослава Коваленка, засновника Dixi.

Всіх запрошую з літа 2022 року до нашого майбутнього лісового садочку неповного дня (9.00-14.00) в приблизному радіусі ВДНГ \ Голосіївського лісу \ Пирогово\ парку Феофанія \ Хотівського лісу, де я буду весь рік одним з вихователів, а наша дитина – першим клієнтом 🙂 Лісовий садок – це місце, де діти перебувають на вулиці весь час, незалежно від погоди та пори року.

Деталі лісового садочку

Так як власна дитина ще не доросла до школи, прийшов час організовувати для неї садочок. В Києві їх є багато різних, але ось натрапив я на концепцію лісових садочків і вже не можу відірватись. Так як живе наша сім’я в районі Феофанії, то влітку 2022 року ми відкриваємо невеличкий садочок десь для 10 дітей десь в цьому районі. Хто випадково зайшов на цю сторінку – гляньте чудове відео, де в деталях розглядається лісовий садочок в Данії.

На базі садочку буде місце, де можна сховатися від негоди та зберігати речі, матеріали та інструменти, поїсти за негоди, чи сховатися, але місце це не опалюється. Нижче – фото класичного лісового вагончику в німецькому Хайдельберзі, який ми відвідували. У нас буде симпатичний світлий вагончик з багатьма вікнами та повністю оздоблений деревом розміром 3*6 метрів. 

Знання та досвід

У вересні 2019 року я був на чудовому семінарі, який організовували засновники лісового садочку Бум-Бу-Ру-Рум у Львові, що працює вже не перший рік на території одного з львівських парків. На тривалому семінарі Дзвінка і Таня детально розповідали про особливості роботи лісового садочку. Ось гарний нарис про роботу їх садочку (з колоритними фото). Після цього я декілька днів переймав досвід у Львові та в лісовому садочку в Боярці. І продовжую самоосвіту на базі матеріалів та мануалів з лісових садочків з усього світу.

Бачення лісового садочку

1. Графік – будні з 9.00 до 14.00 або з 10.00 до 15.00 (як буде зручно більшості).
2. Перекус – в кожної дитини має бути свій, в ланчбоксі.
3. Весь час проводимо на вулиці. На випадок негоди нас буде спасати красивий фургончик, який буде готовий навесні, на вигляд приблизно як на фото з німецького садочку вище, лише з більшою кількість вікон та без коліс
4. Відсутність академічної підготовки до школи! Окремо читати, писати рахувати вчити не будемо – лише те навчання, яке відбувається органічно.
5. Формат роботи – різноманітна дитяча тусня на вулиці та прогулянки . Творчість, пізнання природи, вільна гра, постійні експерименти, хованки, приготування їжі – ось наша освітня програма.
6. Можна без щеплень 🙂
7. З 1 липня 2021р – працюємо двічі на тиждень (вівторок+четвер), з 1 серпня – тричі (+понеділок), з 1 вересня – 5 днів на тиждень. Вартість влітку 250 грн на день.
8. Ми не є офіційним садочком, а незвичайною групою з догляду за дитиною.
9. Двоє вихователів на 10 дітей
10. Вартість разом з оплатою роботи запрошених гостей, необхідними матеріалами та ескурсіями 5800 грн./місяць. При поденному відвідуванні: 350 грн. на день.

Зрозуміло, що лісовий дитячий садок – це незвичайний формат. Тому є ця велика сторінка для батьків з відповідями на більшість питань (поки що їх там 30)

Вихователі та плани

Одним з вихователем буду я (працюю з дітьми вже з 2008 року, ходжу в походи з 2003 року, але з дошкільнятами ще не працював). Думаю, було б добре, якби другим вихователем була б мама дитини, що теж буде ходити до нас – зі знанням природи та досвідом роботи з дітьми. Або ж двоє вихователів, які можуть працювати не кожен день. Контактуйте, якщо Вам цікаво 🙂
Влітку 2022 роки я планую зібрати групу з 10 однодумців з дітьми 3-5 років для початку роботи. Станом на червень 2021 року записано три дитини, крім нас. Якщо вам близька ідея лісового садочку і життя дітей на природі – пишіть 😉 Я відкритий до контакту в Telegram, Viber, WhatsApp за номером 0674098690.

P.S. Я почав готувати нариси про лісові садочки – ось перший, про їх смішну історію.