Лісовий садочок ВДНГ

Друзі, вітання, це звернення від Ярослава Коваленка, засновника Dixi.

Всіх запрошую до нашого лісового садочку в Києві на ВДНГ, де я буду весь рік одним з вихователів, а наша дитина – першим клієнтом 🙂 Лісовий садок – це місце, де діти перебувають на вулиці весь час, незалежно від погоди та пори року. В нашому випадку, лісова програма буде з 10 до 14, а потім – повертаємось в приміщення (ЖК Теремки, вул. Заболотного 15б). Весь садочок – 9 дітей і двоє дорослих. Графік роботи 8.30-18.00.

Деталі лісового садочку

Так як власна дитина ще не доросла до школи, прийшов час організовувати для неї садочок. В Києві їх є багато різних, але ось натрапив я на концепцію лісових садочків і вже не можу відірватись. Так як живе наша сім’я в районі Феофанії, і садочок – поруч. Хто випадково зайшов на цю сторінку – гляньте чудове відео, де в деталях розглядається лісовий садочок в Данії.

Знання та досвід

У вересні 2019 року я був на чудовому семінарі, який організовували засновники лісового садочку Бум-Бу-Ру-Рум у Львові, що працює вже не перший рік на території одного з львівських парків. На тривалому семінарі Дзвінка і Таня детально розповідали про особливості роботи лісового садочку. Ось гарний нарис про роботу їх садочку (з колоритними фото). Після цього я декілька днів переймав досвід у Львові та в лісовому садочку в Боярці. І продовжую самоосвіту на базі матеріалів та мануалів з лісових садочків з усього світу.

Бачення лісового садочку

1. Харчування: кейтеринг або з дому + Перекус для лісу – в кожної дитини має бути свій
2. Час з 10.00 до 14.00 проводимо в лісовій частині ВДНГ (дві бази – в 400 та 550 метрах від приміщенння). Інколи ходимо на довші прогулянки – на лісовий ігровий майданчик в 550 метрах або довгими стежками. Після 14.00 – знаходимось в приміщенні садочку.
3. Відсутність академічної підготовки до школи! Окремо читати, писати рахувати вчити не будемо – лише те навчання, яке відбувається органічно.
4. Денний сон – після 14.00 в окремій кімнаті на індивідуальних підстилках. Хто не спить – читання з дорослими, тихі ігри в іншій кімнаті.
5. Формат роботи – різноманітна дитяча тусня на вулиці та прогулянки . Творчість, пізнання природи, вільна гра, постійні експерименти, хованки, приготування їжі – ось наша освітня програма першої половини дня. В другій частині – цікаві студії щодня після денного сну
6. Можна без щеплень 🙂
7. Ми не є офіційним садочком, а незвичайною групою з догляду за дитиною.
8. В другій половині дня – заняття з ритміки, логоритміки, різні творчі заняття (малювання, ліплення, поробки) та багато ігр.
9. Нам важливо розпочати нашу дивну справу, тому ми розглядаємо різні варіанти участі – на півдня, на 2-3 рази на тиждень тощо. Якщо вам цікаво – пишіть\дзвоніть.

Зрозуміло, що лісовий дитячий садок – це незвичайний формат. Тому є ця велика сторінка для батьків з відповідями на більшість питань (поки що їх там 30)

Вихователі

Одним з вихователем буду я (працюю з дітьми вже з 2008 року, ходжу в походи з 2003 року, але з дошкільнятами ще не працював). Після обіду проводити різні студії буде моя дружина Таня. Думаю, було б добре, якби другим основним вихователем була б мама дитини, що теж буде ходити до нас – зі знанням природи та досвідом роботи з дітьми. Або ж двоє вихователів, які можуть працювати не кожен день. Контактуйте, якщо цікаво.

Якщо вам загалом близька ідея лісового садочку і життя дітей на природі – пишіть 😉 Я відкритий до контакту в Telegram, Viber, WhatsApp за номером 0674098690.

Ціни та варіанти відвідування
Вартість місячного відвідування на повний день – 11.000 грн, вартість лісової частини до 14.00 6000 грн. При поденному відвідуванні – вартість лісової частини 350 грн, повного дня 600 грн.
P.S. Ми розуміємо поточну ситуацію в країні і готові йти на індивідуальні умови участі в лісовому садочку. Тож, якщо ми вам близькі – пишіть, щось придумаємо.

P.P.S. Я почав готувати нариси про лісові садочки – ось перший, про їх смішну історію.