Первый дневной лагерь в Парк-школе + Джерри Минц

Весь минулий тиждень у нас тривав денний табір. Такий самий ми будемо робити на літніх канікулах – протягом червня-липня.

Найголовніше враження: те, що для наших школярів – школа, для зовнішних людей – табір! Тобто – свято та відпочинок. Це – точно приємно.

Чим ми займалися: щодня, крім п’ятниці (погана погода) грали в фрізбі в обід та в настільні ігри після фрізбі. Зранку проводили різноманітні тренінги: тренінг управління часом від Ярослава Коваленка та тренінг креативності від Сергія Кухарука. Пару раз дивилися фільми на проекторі. Зовнішні школярі з задоволенням приєднувалися до наших шкільних занять, що проводилися індивідуально.

Ще по відчуттям – зовнішні люди додали динаміки процессу, пришвидшили його, змусили активізуватися й мастрів. У нас був чіткий план дій на кожну годину з 5 днів табору. Це – також добре. Спробуємо взяти дану практику та більш-менші чітко спланувати й наступний тиждень.

P.S. Ще на днях до нас заїждав Джеррі Мінц – керівник асоціації демократичних шкіл світу. Ми відмінно поспілкувалися пару годин, і зрозуміли для себе одну дуже важливу річ. В майбутньому році (або дещо раніше), ми вровадимо її до шкільної практики. З практики багатьох демократичних шкіл, на старті діяльності школи (перших пару років) не варто дозволяти старшим учням (підліткам) взагалі нічим не займатися – це надзвичайно розхолоджує, і вони можуть не встигнуть зібратися для роботи. В нас же наразі це дозволяється. З наступного року – змінимо ситуацію. А наразі – винесемо цю думку на загальні збори – можливо, щось вирішимо.

Запись опубликована в рубрике Альтернативное образование, Новости. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *